آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 477869
  • تعداد بازدید از این صفحه: 265659
  • تعداد بازدید امروز: 10
  • تعداد کاربر آنلاین: 2

 

اخبار ویژه

برگزاری کارگاه هم اندیشی مشترک مسئولین حفاظت و اطلاعات ،فرماندهان یگان حفاظت و مامورین اعزام بدرقه زندان های استان در محل کانون اصلاح و تربیت کرمان .

 

به منظور تعامل و فراگیری آموزش های لازم در خصوص حفاظت و نگهداری بهینه مجموعه زندان های استان، کارگاه هم اندیشی مشترک یک روزه با همکاری اداره حفاظت و اطلاعات و یگان حفاظت اداره کل ، در محل کانون اصلاح و تربیت کرمان برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان : 
به منظور تعامل و فراگیری آموزش های لازم در خصوص حفاظت و نگهداری بهینه مجموعه زندان های استان، یک کارگاه هم اندیشی مشترک یک روزه با همکاری اداره حفاظت و اطلاعات و یگان حفاظت اداره کل با حضور ولی نیا مدیر کل ،  سرهنگ اسدی کرم سرپرست یگان حفاظت ، علیرضا عبدلی نژاد رئیس اداره حفاظت و اطلاعات اداره کل، مسئولین حفاظت و یگان حفاظت زندان های استان،در محل کانون اصلاح و تربیت کرمان برگزار گردید .

 علی ولی نیا مدیر کل زندان های استان کرمان در جمع مسئولین واحدهای حفاظت و یگان حفاظت زندان های تابعه از زحمات و تلاش شبانه روزی آنان قدردانی  نمود و اقتدار و نظم و انظباط در مجموعه زندان های استان را موجب ارتقاء نظام زندانبانی دانست و از نیروهای یگان حفاظت به عنوان افراد موثر در ارتقاء امنیت و پشتیبانی زندان ها یاد کرد و تشکیل این کارگروه مشترک بین دو مجموعه مهم حفاظت و یگان حفاظت زندان ها  را حرکت زیبا و خوب و موثر ارزیابی نمود  . 

وی گفت : کار در محیط زندان کار پر استرس و حساسی است و از آنجائی که زندان ها کانون بحران هستند ، تعامل بین دو مجموعه حاظت و یگان حفاظت باید همسو باشد  تا بتوانند بر مسائل و مشکلات زندان فائق آیند . 
 
مدیر کل زندان های استان درادامه سخنانش به وجود امنیت بیشتر در مجموعه اشاره کرد و اظهارداشت : هرکجا احساس امنیت بیشتری باشد مجموعه از کارایی بیشتری برخوردار می گردد و کارها و تلاش های قسمت های مختلف با سرعت و دقت بیشتری انجام می پذیرد.

ولی نیا ، نظم و رعایت قوانین و مقررات را از مهمترین اهداف سازمانی نام برد و بر رعایت این دو مقوله مهم و آموزش به نیروهای زیر مجموعه تاکید کرد .

 این مقام مسئول خواستار توجه ویژه به سربازان وظیفه شد و در این خصوص اظهار داشت : پرسنل وظیفه از سوی خانواده هایشان به صورت امانت در اختیار ما قرار داده شده اند، لذا ما نیز باید با درک این مهم ، طوری به این نیروهای جوان و شاداب توجه کنیم که پس از اتمام دوران سربازی، آنها را به عنوان مردانی با کوله باری از تجربه تحویل جامعه و خانواده هایشان دهیم.

وی همچنین ارائه آموزش های دوره ای و مدون برای سربازان را لازم و ضروری دانست.
ولی نیا تداوم آموزش نظامی و افزایش توان رزمی و قوای جسمانی را در حوزه یگان امری ضروری دانست وتأکید کرد، بی رمقی ، بی حوصلگی و عدم آگاهی از دانش نظامی و امنیتی نوین در حوزه یگان حفاظت موجب بروز حوادث و اتفاقات جبران ناپذیری خواهد شد که بر حیثیت و موجودیت یک سازمان لطمه خواهد زد.
وی داشتن تعامل خوب و سازنده مسئولین حفاظت و  فرماند هان یگان حفاظت با روسای زندان ها و توکل به خداوند منان در تمام فعالیت ها با تکیه بر مهارت های شغلی و دستورالعمل های سازمانی را راز موفقیت و سربلندی دانست.  

لازم به یادآوری است در ابتدای جلسه مذکور علیرضا عبدلی نژاد رئیس اداره حفاظت و اطلاعات اداره کل ضمن عرض خیر مقدم به مدیرکل و مدعوین پیرامون مسائل حفاظتی ، امنیتی ،چگونگی شکل گیری شکست های امنیتی مطالبی را بیان نمود و از تعامل و همکاری صمیمانه یگان حفاظت با حفاظت و اطلاعات زندان ها و اداره کل تقدیر و تشکرکرد و سرهنگ اسدی کرم سرپرست یگان حفاظت اداره کل نکاتی را پیرامون مسائل انتظامی و امنیتی به خصوص نحوه اعزام و بدرقه زندانیان بیان داشت. 

در ادامه پس از جلسه مذکور دو کارگروه تخصصی جداگانه هر کدام از واحدها برگزارنمودند .
عبدلی نژاد رئیس اداره حفاظت و اطلاعات اداره کل ، درکارگروه تخصصی این واحد مطالبی را به شرح ذیل متذکر شد . 
1 – کارکنان حفاظت و اطلاعات همانطور که تا کنون در همه زمینه های اداری و کاری الگو بوده اند باید کماکان رفتارشان به گونه ای باشد که الگوی سایر کارکنان نیز باشند.  
2- آگاه سازی کارکنان و پرسنل وظیفه پیرامون مسائل و تهدیدات امنیتی از طریق برگزاری کلاس های آموزشی در زندان ها انجام گردد.  
3 – مسئولین حفاظت زندان ها با روسای زندان ها تعامل و همکاری داشته باشند . 
4- واحدهای حفاظت زندان ها بر عملکرد تمامی واحدها نظارت دقیق و مستمرداشته باشند و در صورت مشاهده تخلف مراتب را به رئیس زندان اعلام نمایند . 


 

 

دانلود فایل

..
 
..
 
..
 
..
 
..
 
..
 
..
 
..
 
..
 
 گروه: اخبار ویژه   تعداد بازدید: 417   تاریخ خبر: 10:20:06 1394/10/26   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  اداره کل زندان های استان کرمان در حوزه قضائی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، موفق به کسب رتبه برتر کشور شد.
  ستاد دهه فجر اداره کل زندان های استان کرمان تشکیل جلسه داد.
  مهر تایید بر رعایت حقوق شهروندی در زندان های کرمان
  چهارمین جلسه شورای اقامه نماز اداره کل زندان های استان کرمان برگزار شد .
  حضور قاری برجسته مصری درزندان مرکزی کرمان
  جلسه تودیع و معارفه ذیحساب اداره کل زندانهای استان .
  معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و هیئت همراه از زندان مرکزی بازدید کرد .
  رفع مشکلات مددجویان با حضور مستمرمدیر ،قاضی ناظر و مسئولین دوائر مختلف در بین مددجویان .