آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 477873
  • تعداد بازدید از این صفحه: 265811
  • تعداد بازدید امروز: 14
  • تعداد کاربر آنلاین: 3

 

اخبار اصلی

تاکید مدیر کل زندان های استان کرمان بر حبس زدایی و کاهش آمار زندانیان.

 

مدیرکل زندان های استان در گردهمائی مدیران و روسای زندان ها برحبس زدائی و کاهش آمار زندانیان که از سیاست های اصلی سازمان زندان ها است تاکید نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان : گردهمائی  مدیران و روسای زندان ها با حضور مدیر کل زندان های استان در اداره کل برگزارگردید. 

در این گردهمایی  علی ولی نیا مدیر کل زندان های استان ضمن عرض خیر مقدم ، گفت :
با توجه به اینکه سیاست حبس‌زدایی و کاهش جمعیت کیفری یکی از سیاست‌های اصلی دستگاه قضائی و سازمان زندان ها بوده باید مسئولین زندان‌ها و دستگاه قضائی استان به این امر توجه جدی داشته و تلاش کنند تا از این طریق زمینه اصلاح و تربیت هرچه بهتر زندانیان فراهم شود.

وی اشاره ای هم به سفر اخیردکتر غریب آبادی معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضائی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و هیئت همراه به استان کرمان و بازدیدی که از زندان مرکزی  داشته اند  نمود و گفت : کارهای قابل توجهی در زندان های استان صورت گرفته است و این موضوع را دکتر غریب آبادی و هیئت همراه به عینه مشاهده نمودند و ایشان در این بازدید گفت : ما این آمادگی این را داریم که هیئت های خارجی که از ایران بازدید می کنند از مجموعه زندان های ایران از جمله زندان های استان کرمان نیز بازدید نمایند و از نزدیک شاهد این باشند که مسئولین و مقامات چگونه با مجرمین تعامل و برخورد دارند و چه برنامه هائی برای آنان در زندان تدارک دیده اند . 
ولی نیا بیان داشت :در زندان های  استان کرمان اقدامات خوبی برای حفظ حقوق شهروندی و اصلاح و تربیت مددجویان صورت گرفته است و کاهش جمعیت کیفری از اولویت های کاری ما است.   

ولی نیا در ادامه با اشاره به سخنان و دغدغه مهم رئیس سازمان زندان ها درخصوص کاهش جمعیت کیفری  و بحث آمار زندانیان گفت :تمام سعی و تلاش مدیران و روسای زندان ها باید این باشد تا درکار خیر پیش قدم باشند و در راه خدمت به خلق بویژه زندانیان و خانواده های آنها که از اقشار آسیب دیده جامعه هستند از هیچ کوششی دریغ نورزند .

مدیر کل زندان های استان  گفت : هدف ما باید جلب رضای خداوند باشد ، خدمت کردن و کمک کردن به قشر نیازمند و گرفتار جامعه که زندانیان  هستند از امتیاز ویژه و بالائی برخوردار است و باید تلاشمان را مضاعف تر نمائیم و باید طوری عمل نمائیم که ، به دلیل مسائل جزئی زیر سوال نرویم .  

وی اظهار داشت : روسا، مسئولین اجرای احکام و قضائی زندان ها توجه کافی را به بحث آمارها ، رسیدگی به پرونده ها ی قضائی مددجویان داشته باشند .  
 
در ادامه ی این جلسه مدیران و روسای زندان ها به ارائه نقطه نظرات  و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و مدیر کل راهکارهای لازم را ارئه نمود .   

 

دانلود فایل

..
 
.
 
..
 
..
 
 گروه: اخبار اصلی   تعداد بازدید: 1168   تاریخ خبر: 11:28:37 1394/10/16   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  بازدید معاون دادستان کرمان به همراه جمعی از قضات از زندان مرکزی
  تجلیل از مدیر کل و رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان در همایش کرمان ، سواد و توسعه .
  دیدار با خانواده شهدا ،جانبازان و ایثارگران زندانهای استان با حضور مدیر کل .
  اختتامیه مسابقات قرآنی مددجویان (مرد) زندانهای استان کرمان
  دیدار رئیس فنی و حرفه ای شهرستان زرند با سرپرست زندان
  برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی به مناسبت دهه فجردر زندان رفسنجان
  مسئولین زندانهای استان در راستای اصلاح و تربیت مددجویان همگام باشند
  مددجویان زندان ها باید با نگاهی جدید به زندگی خود بازگردند